107,6 FM

Co w numerze? #16

Drogi Krzyżowe w naszej diecezji, konferencja "Młodzi na Progu", protest nauczycieli...

Wędrówkę po najciekawszych Drogach Krzyżowych w kościołach naszej diecezji rozpoczynamy tak: "W gotyku cykle scen z życia i męki Jezusa pokrywały całe ściany świątyń. Proste, linearne kompozycje skupiały uwagę na głównych postaciach. Wizerunki bywały pojedyncze, ukazując ważniejsze wydarzenia, lub łączyły kilka wątków, ilustrując kolejne epizody drogi na Kalwarię. Każda wizyta w świątyni stawała się kontemplacją dzieła wyreżyserowanego w odsłonach przez średniowiecznych malarzy".

Dlaczego proboszcz parafii w Rachowicach stanął przed niespodziewanym problemem ich nadmiaru? W jakim kraju proboszcz parafii w Ostropie odnalazł identyczne malowidła? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z tekstu pt. "Via Dolorosa w naszych świątyniach".

W nowym numerze zamieszczamy m.in. relację z Ekstremalnie Nocnego Weekendu, I Konferencji Krajowej "Młodzi na Progu", która odbyła się w Toszku, pogrzebu o. Mariana Więckowskiego OMI, czy diecezjalnego konkursu o św. Janie Nepomucenie.

Piszemy też o pikiecie nauczycieli przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim oraz o małej rewolucji w systemach rowerów miejskich działających na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a także zapowiadamy Forum Tato.Net dla ojców i inne wydarzenia w najbliższych tygodniach.

Nowy numer jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama