107,6 FM

Mikołów: Parafie celem oszustów

Były wyłudzenia "na wnuczka", "na wypadek"..., a teraz złodzieje próbują swoich sił, odwiedzając parafie. Stały się one celem oszustów w powiecie mikołowskim.

Mikołów: Parafie celem oszustów   Warszawa, 27.08.2014. Do tej pory popularna była metoda "na wnuczka". Agata Ślusarczyk /Foto Gość

Podają się za pracowników kurii, szefów  firm remontowych, a nawet agentów Centralnego Biura Śledczego. W powiecie mikołowskim pojawiają się oszuści, próbujący okradać tamtejsze parafie. W jednej z nich złodziej wtargnął na probostwo i wyniósł gotówkę.

- powiedziała Radiu eM Klaudia Kempa z mikołowskiej Policji. Jedną z metod stosowanych przez złodziei jest przedstawianie księżom zarzutów o pedofilię i konieczność dokonania rewizji na probostwie. Oszust działający w ten sposób został nakryty przez jednego z proboszczów.

Na teren parafii wpuściła go niczego niepodejrzewająca gospodyni.

Ostatni taki przypadek miał miejsce w parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych.

- mówił ksiądz proboszcz Jacek Wojciech. Do wyłudzenia nie doszło dzięki czujności pracowników kancelarii parafialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama