107,6 FM

W rocznicę śmierci Jana Pawła II Msza przy grobie i publikacja dokumentu Franciszka

Msza przy grobie św. Jana Pawła II i publikacja adhortacji apostolskiej Franciszka- to wydarzenia w Watykanie w przypadającą we wtorek 14. rocznicę śmierci polskiego papieża. Symboliczne znaczenie ma data ogłoszenia papieskiego listu do młodzieży.

Na porannej mszy przy grobie papieża w bazylice Świętego Piotra będą obecni: minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, przedstawiciele polskiego duchowieństwa i grupa pielgrzymów z Polski.

Przed południem ukaże się dokument papieża Franciszka "Christus vivit" ( Chrystus żyje), będący oczekiwanym podsumowaniem synodu biskupów na temat młodzieży, który odbył się w październiku zeszłego roku.

Postsynodalny dokument w formie papieskiego listu do młodych ludzi na temat stojących przed nimi wyzwań, ich oczekiwań oraz przedstawiający Chrystusa jako nadzieję został podpisany przez Franciszka tydzień wcześniej w sanktuarium w Loreto. Na datę jego publikacji wybrano rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Przeczytaj również:
8 wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat odwagi

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti wyjaśnił, że w ten sposób połączone zostaną pontyfikaty dwóch papieży "tak bardzo miłowanych i bliskich młodzieży".

Adhortacja ukaże się ponad dwa miesiące po zorganizowanych w Panamie Światowych Dniach Młodzieży, których inicjatorem był Jan Paweł II. 

Warto przeczytać:
Co zmienił Jan Paweł II?

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy