107,6 FM

Polacy na mszy przy grobie św. Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci

W przypadającą we wtorek 14. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II Polacy zgromadzili się na mszy przy jego grobie w bazylice watykańskiej. Obecna była minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa.

We mszy uczestniczył ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, byli również przedstawiciele polskiego duchowieństwa i grupa pielgrzymów z Polski.

Mszę odprawił towarzyszący pielgrzymom ksiądz Tadeusz Wołoszyn z parafii w Trzebiczu w województwie lubuskim. Przywołując śmierć papieża podkreślił w kazaniu: "Kiedy przyszedł rok 2005, łzy same płynęły z oczu. Największy Polak odszedł do Pana".

Kapłan mówił, że należy czerpać z "pięknych myśli, a przede wszystkim z pięknego, prostego życia" Jana Pawła II, kiedy - jak dodał - "chodził po górach, zdobywał szczyty, kiedy przytulał i błogosławił pięknie dzieci, kiedy wymagał świętości od kapłanów, kiedy zachęcał rodziny, żeby żyły zgodnie z bożymi przykazaniami".

Przy grobie papieża złożono wiązankę kwiatów.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama