107,6 FM

Co zrobił Marek Citko, gdy okazało się, że jego nienarodzone dziecko ma tylko pół serca?

Świetny piłkarz, polski Sportowiec Roku 1996 Marek Citko opowiedział serwisowi sportowefakty.wp.pl o swojej wierze i o tym, co zrobił, gdy okazało się, że jego nienarodzony syn dotknięty jest poważną wadą serca.

O tym, że dziecko ma tylko pół serca, żona piłkarza dowiedziała się w 3-4 miesiącu ciąży. Jej męża nie było wtedy w kraju. – Lekarz przekonywał, że nie warto się tak męczyć, że jesteśmy młodzi, że może nie przeżyć, albo będzie rośliną itd. Jestem człowiekiem wierzącym, powiedziałem, że nie ma takiej możliwości - stwierdził Marek Citko.

Napisał wtedy własną modlitwę i odmawiał ją codziennie: "Ty Panie możesz wszystko, dla Ciebie, Boże, nie ma rzeczy niemożliwych. Okaż nam Panie swoje Miłosierdzie i uczyń dla nas cud".

– Prosiłem znajomych księży, siostry zakonne, żeby też się modlili. Mówiłem: wola nieba, nawet jak się urodzi i będzie żyło dwa, trzy dni, to będę miał grób itd. Pan Bóg daje, pan Bóg zabiera. On czasami próbuje nas sprawdzić, dowiedzieć się, jak się zachowasz. Czy usuniesz, czy będziesz mu bluźnił. Oczywiście, że to jest trudne. Trzeba mieć naprawdę silną wiarę, żeby tak do tego podchodzić. Mi wiara, słowa z Pisma Świętego i Maryja, która jest naszą najlepszą przewodniczką, pomogły. Byłem przygotowany wtedy na każdą opcję - wyznał Marek Citko.

Jego syn szybko przeszedł trzy operacje na otwartym sercu. Przeprowadził je prof. Edward Malec, który pracuje obecnie w Niemczech. Jak się to wszystko skończyło?

– Konrad w czerwcu kończy 16 lat, co roku ma badania, jest coraz lepiej. Nie może zawodowo uprawiać sportu, ale normalnie gra w piłkę, tenisa, pływa. Wie tylko, że jak się zmęczy, to musi odpocząć - mówi jego ojciec.

Przeczytaj cały wywiad, bo warto!

Zobacz też zeszłoroczny wywiad z YouTube:

MAREK CITKO - Pójdę z TOBĄ do KINA jak powiesz 10 PRZYKAZAŃ. #48
Futbolownia

Zobacz, jak Marek Citko strzelał bramki Anglii i Brazylii. Bo kto wie, kiedy kolejny polski piłkarz strzeli gole tym reprezentacjom...

Marek Citko - Wszystkie bramki dla Reprezentacji Polski | ► HD
Na Spalonym
« 1 »
 • gość
  05.04.2019 09:57
  A czy Konrad też wie, że lekarz wydał na niego wyrok śmierci?
  doceń 5
 • Zuza
  05.04.2019 20:45
  Do GOŚĆ: A czy ma to jakieś znaczenie? Czy nie ważniejsze, że jest kochany, sprawny i żyje? Gratulacje dla Rodziców!!!!
  doceń 5
 • Maria
  07.04.2019 16:22
  Wspaniała postawa godna naśladowania
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama