107,6 FM

Serce jej było pełne ufności w Panu

Historia o Zuzannie pokazuje Boga, który "ocala tych, co pokładają w Nim nadzieję".

Bóg ocala tych, którzy pokładają w nim ufność - to główne przesłanie historii o Zuzannie, która dziś znalazła się w pierwszym czytaniu. Tradycja chrześcijańska łączy tę opowieść z opowieścią o fałszywie oskarżonym Jezusie. W opowieści o Zuzannie interwencję Boga chwali cały lud, a nieprawych spotyka zasłużona kara.

Daniel wykazał na podstawie ich własnych słów nieprawdziwość oskarżenia. Postąpiono z nimi według miary zła wyrządzonego przez nich bliźnim, zabijając ich według Prawa Mojżeszowego. W dniu tym ocalono niewinną krew.

W przypadku Jezusa interwencja Boga przerasta nasze ludzkie oczekiwania. Więcej na ten temat dowiesz się w audycji "Na początku było Słowo".

Dn 13, 1-9. 15-17. 19-30
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama