107,6 FM

Katowice. Modlitwa za katowickiego biskupa Herberta Bednorza

Msza święta w 30. rocznicę śmierci bp. Herberta Bednorza odbyła się w Katedrze Chrystusa Króla. Modlitwie przewodniczył abp Wiktor Skworc.

Dziś mija 30. rocznica śmierci biskupa katowickiego Herberta Bednorza. Ksiądz pochodzący z Gliwic sprawował rządy nad diecezją w latach 1967-1985. Ze strony komunistycznych władz zaznał więzienia i wygnania. - Działał w imieniu tych, którzy nie mieli głosu - mówił w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla abp Wiktor Skworc:

Podczas Mszy św. w intencji byłego biskupa katowickiego abp Wiktor Skworc mówił: Bp Bednorz - pasterz niezłomny - zasłużył na obecność w górnośląskim Panteonie.

Podczas homilii zmarłego wspominał ks. Henryk Olszar:

Bp Herbert Bednorz wiele razy odważnie przemawiał podczas pielgrzymek stanowych do Piekar. Na piekarskim wzgórzu wygłosił m.in. słowa "Niedziela jest Boża i nasza!", o czym także wspominał ks. Henryk Olszar:

Po zakończeniu Eucharystii modlitwa trwała jeszcze w krypcie katowickiej katedry. Biskup Herbert Bednorz zmarł 12 kwietnia 1989 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama