107,6 FM

5 pożarów wielkich kościołów

W historii dochodziło do dramatów podobnych do poniedziałkowego pożaru katedry Notre Dame. Przedstawiamy pięć przykładów z Polski i ze świata.

Bazylika św. Pawła za Murami. W słynnej rzymskiej bazylice wzniesionej na miejscu groby św. Pawła doszło w XIX wieku do pożaru, który był niemal bliźniaczą kopią tego, co wydarzyło się w Paryżu. 15 lipca 1823, podczas prowadzenia prac dekarskich został zaprószony ogień. Pożar zniszczył prawie całą bazylikę. Po tragedii postanowiono odbudować bazylikę, w miarę możliwości odtwarzając jej kształt sprzed pożaru. Prace trwały 21 lat, a ponowna konsekracja kościoła miała miejsce w 1854 r.

5 pożarów wielkich kościołów   Bazylika św. Pawła za Murami - Rzym HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość
« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama