107,6 FM

On wyrósł przed nami jak młode drzewo

W Wielki Piątek czytamy Pieśń o cierpiącym słudze Jahwe - przebitym za nasze grzechy.

Z perspektywy Starego Testamentu sługa Pański opisywany przez proroka Izajasza jest tajemniczą postacią z nieokreślonej przyszłości. Natomiast z perspektywy chrześcijańskiej w interpretacji nie mamy żadnych wątpliwości, o Kogo chodzi.

On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby chciano na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarz zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic.

W tej pieśni ciekawa jest przemiana, która następuje. Sługa Pański - od człowieka wzgardzonego i poniżonego - zmienia się w postać pełną chwały. Więcej na ten temat dowiecie się w audycji Radia eM "Na początku było Słowo".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama