107,6 FM

Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa

W imieniu konferencji episkopatu chciałbym złożyć wszystkim Polakom w kraju i poza jego granicami najserdeczniejsze życzenia wielkanocne - napisał w komunikacie przesłanym w sobotę PAP przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący episkopatu podkreślił w życzeniach, że "Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa, gdyż od zmartwychwstania Chrystusa zależy jego być albo nie być".

"Ten, kto przyjmuje zmartwychwstanie, ten jest chrześcijaninem i ten jest częścią chrześcijaństwa. Sam fakt zmartwychwstania jest czymś, co nas zapewnia o tym, że Chrystus nie tylko był, ale że Chrystus jest, że Chrystus jest ciągle między nami" - zaznaczył.

Zdaniem abpa Gądeckiego jest to świadomość pocieszająca, radosna i pełna wdzięczności, która "pozwala nam patrzeć na ten świat przemienionymi oczyma, przemieniać ten świat ku lepszemu, a także budować swoją nadzieję na życie, które przekracza życie doczesne".

"Dlatego ze względu na zmartwychwstanie Chrystusa chciałbym, aby w każdej rodzinie, w naszej społeczności, w otoczeniu, wszędzie królował Chrystus, który zmartwychwstał i który pokazuje, że krzyż, cierpienie, choroba i śmierć nie jest ostatnim słowem chrześcijaństwa, ale że ostatnim słowem jest zmartwychwstanie. Jest to coś, co podnosi w naszych oczach walor tych Świąt Wielkanocnych i każe nam patrzeć na nie z wdzięcznością" - napisał przewodniczący episkopatu.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama