107,6 FM

ZNP i FZZ nie wezmą udziału w obradach okrągłego stołu o oświacie

ZNP i FZZ nie wezmą udziału w obradach okrągłego stołu oświaty na Stadionie PGE Narodowym - powiedziała we wtorek przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias.

"Organizacje związkowe, oprócz NSZZ Solidarność i Związku Pracodawców Polskich, podpisały stanowisko reprezentatywnych partnerów społecznych w sprawie okrągłego stołu, że nie wezmą w nim udziału" - powiedziała Dorota Gardias.

Wszyscy, oprócz tych dwóch organizacji i oczywiście rządu, uważamy, że formuła rady dialogu jest przestrzenią do tego, aby tu właśnie, w Radzie Dialogu zrobić okrągły stół pod patronatem pana prezydenta, bo zgodnie z ustawą to on jest patronem Rady Dialogu.

Jeżeli mówimy poważnie o przyszłości, systemu oświaty, to nie wydaje się, żeby każdy mógł przyjść na taką debatę i przedstawiać swoje propozycje. To powinny być zespoły 15-osobowe, nie więcej które będą dyskutować na dany temat, który przedstawiciele oświaty i ze strony rządowej przedstawią. Tak jakby to było w formule Rady Dialogu" - powiedziała Gardias na konferencji w Centrum "Dialog".

Okrągły stół oświatowy odbędzie się w piątek 26 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym. Do obrad premier Mateusz Morawiecki zaprosił niedawno rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Okrągły stół edukacyjny ma objąć cztery obszary. "Pierwszy to uczniowie, drugi - nauczyciele, trzeci - jakość edukacji i jakość kształcenia oraz czwarty, umownie, roboczo nazwany - nowoczesna szkoła, czyli odpowiadająca wymogom drugiej, a za chwilę trzeciej dekady XXI wieku" - mówił w ubiegłym tygodniu premier.

« 1 »
 • GOŚĆ
  23.04.2019 18:33
  Czy kogoś to jeszcze dziwi? Przecież ZNP nie chodzi o "dogadanie się" i uzgodnienie jakichś podwyżek i reformy, tylko właśnie o strajkowanie. Polityczne strajkowanie. Szkoda tylko nauczycieli którzy dali się wkręcić w tą polityczna gierkę Pana Broniarza. Bo nauczyciele na tym najbardziej stracą, nie Pan Broniarz.
  doceń 21
 • gosc
  26.04.2019 10:51
  Neumann z PO-KO stwierdził, że "będą rozmawiać wyłącznie we własnym gronie" - równolegle z odmową przyjęcia zaproszenia na spotkanie przez ludzi spoza "własnego grona":)
  Coś pięknego:)
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama