107,6 FM

Nadleśnictwo w Katowicach: pożary lasów niebezpieczne także dla zwierząt

W lasach obecnie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Nadleśnictwo w Katowicach ostrzega, że ogień jest też niebezpieczny dla zwierząt. Pożarem lasu może zakończyć się nawet niewielkie zaprószenie ognia np. przez niedopałek papierosa.

Jak już dziś informowaliśmy strażacy mają ostatnio dużo pracy (czytaj: Mysłowice: już 70 razy wyjeżdżała w tym roku staż pożarna do palących się traw).

Tymczasem jak podkreśla Grzegorz Skurczak z Nadleśnictwa w Katowicach, pożary lasów są niebezpieczne nie tylko dla człowieka, ale również dla zwierząt. Nadleśniczy mówi radiu eM, które gatunki są najbardziej zagrożone:

Nadleśniczy apelują, by zachować ostrożność wypoczywając w lesie. Szczególnie podczas długiego weekendu majowego. Warto pamiętać, że grill, czy ognisko można rozpalić wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama