107,6 FM

Katowice: Anna Walentynowicz upamiętniona przy kopalni Wujek

Od dziś skwer przy kopalni Wujek nosi imię Anny Walentynowicz. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności postanowiło w ten sposób przypomnieć, że legenda Solidarności zaznaczyła się również w historii śląska.

W Katowicach przy kopalni Wujek odsłonięto skwer im. Anny Walentynowicz. Opozycjonistka w czasach PRL-u i współzałożycielka Solidarności zaznaczyła się również w historii naszego regionu. W jaki sposób? Mówi Sebastian Reńca - pracownik Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności:

Katowice: Anna Walentynowicz upamiętniona przy kopalni Wujek   Katowice: Anna Walentynowicz upamiętniona przy kopalni Wujek Agata Nurek / Radio eM

Anna Walentynowicz przyjechała do Katowic 4 grudnia 1983 roku. - Próbowała wraz Kazimierzem Świtoniem zamontować tablicę upamiętniającą górników zastrzelonych w 1981 roku w kopalni Wujek - wspomina Robert Ciupa - dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności:

Dodajmy, że w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach przez najbliższy miesiąc będzie można obejrzeć wystawę o Annie Walentynowicz. Wystawa została przygotowana przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama