107,6 FM

Kiedy rekonstrukcja rządu?

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla magazynu "Polska" powiedział, że rekonstrukcji rządu należy spodziewać się "w okolicach eurowyborów". Zobaczymy, kto z ministrów trafi do Parlamentu Europejskiego - podkreślił Morawiecki.

Premier w opublikowanej w poniedziałek rozmowie zaznaczył, że obóz rządzący ma dobrych ludzi "na zapleczu". "Teraz zyskają możliwość przejścia na pierwszą linię frontu" - dodał. Na pytanie, czy jest gotowy na drugą kadencję, odparł, że jeśli taka będzie wola wyborców i PiS, to jest "do dyspozycji".

"Jako premier czuję, że uczestniczę w fundamentalnych zmianach, ważnych i dobrych dla wszystkich Polaków. Że Polska zaczyna wykorzystywać wielką dziejową szansę. Widzę, że Polska zmienia się na lepsze. Że mamy więcej solidarności. Że pozycja Polski w świecie wyraźnie rośnie" - zaznaczył Morawiecki.

Pytany o życie rodzinne, szef rządu przyznał, że ma wyrzuty sumienia ze względu na zbyt mało czasu, jaki spędza z rodziną. "Może późniejszą jesienią wezmę kilka dni urlopu" - dodał.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja.

« 1 »
 • rekonstrukcja to my
  29.04.2019 09:44
  Dwa krótkie słówka, a budzą podświadomą awersję i złe przeczucia. Po i Ko. Po-Ko, poko, nie, nie spoko, to coś innego. NiePoKoją, tak, na pewno, ale to jeszcze nie to najgorsze skojarzenie. Zaraz, zaraz, już wiem. U-Po-Ko-rzenie! To oznaczają dla Polski i Polaków. Czy w wyborach jednych i drugich na własne życzenie damy się tak UPOKORZYĆ ???
  doceń 3
 • CSOG
  29.04.2019 12:26
  "Jako premier czuję, że uczestniczę w fundamentalnych zmianach, ważnych i dobrych dla wszystkich Polaków. [...] Że mamy więcej solidarności.
  Czy owo "więcej solidarności" premier widzi w inspirowanym wewnątrzpartyjnym interesem, podziale wywołanym sztucznie pomiędzy rodzicami i uczniami a nauczycielami ???
  doceń 1
 • Ynkao
  29.04.2019 19:40
  Panie premierze ,jest pan uczciwym i mądrym człowiekiem, który wraz ze swoją załogą dba o dobro całego narodu. Doceniamy . Pozdrawiam
  doceń 1
 • Anna Panna
  29.04.2019 19:59
  Czy w rządzie są jeszcze jacyś członkowie partii rządzącej?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama