107,6 FM

Ostatnie godziny na rozliczenie PITu. Czas tylko do końca kwietnia

Do końca kwietnia podatnicy muszą rozliczyć się z fiskusem. Czas na rozliczenie PITu mija. Podatnicy mają też okazje zdecydować na którą organizację pożytku publicznego przekażą 1 procent.

Podatnicy nie mogą decydować o tym, na co zostanie przeznaczony ich podatek. Wyjątkiem jest 1 procent, który może być przekazywany na rzecz organizacji pożytku publicznego. W województwie śląskim  w ubiegłym roku było to ponad 90 milionów złotych - przeznaczanych na duże ogólnopolskie organizacje, jak i małe lokalne. Mówią Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu i Monika Bajka Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów:

Przeciętne wpłaty z 1 procenta w woj. śląskim to około 100 złotych. Największe sięgają kilkudziesięciu tysięcy. - Kwota ta z roku na rok rośnie - zwraca uwagę Michał Kasprzak rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach:

W województwie śląskim największe donacje wpływają z Katowic, Rybnika, Tychów i Gliwic. W przypadku rozliczeń tradycyjnych wypełniamy odpowiednią rubrykę podając numer KRS organizacji. Jeśli podatnik korzysta z e-Deklaracji system automatycznie wprowadzi organizację, która była wymieniona w ubiegłym roku. Możemy ją także wpisać samodzielnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama