107,6 FM

Ogarniamy tydzień

Przed nami weekend majowy i różne propozycje, które czekają w tym czasie.

Już jutro w Rudach rozpoczyna się Noc w Starym Opactwie, natomiast w Gliwicach będzie można w tych dniach wejść na wieżę kościoła Wszystkich Świętych.

3 maja Mszy św. w katedrze gliwickiej przewodniczył będzie bp Jan Kopiec, potem odbędzie się uroczystość na pl. Krakowskim, a wieczorem koncert Edyty Geppert w Teatrze Miejskim.

Ważnym wydarzeniem dla całej diecezji będą święcenia diakonatu w rudzkiej bazylice. 4 maja bp Andrzej Iwanecki udzieli ich ośmiu klerykom.  

Jak co roku 1 maja uczestnicy pieszej pielgrzymki pokonają trasę z Żernik do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu Rokitnicy, a 4 maja rolnicy spotkają się w sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej.

Jeszcze do 5 maja przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji imprezy biegowej "zaBIEGAJ o...", która odbędzie się w Bytomiu-Miechowicach.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama