107,6 FM

Katowice: przed Teatrem Śląskim orkiestra odegrała "Odę do radości"

"Oda do radości" brzmi dziś w wielu miejscach Polski. Podobnie było w Katowicach przed Teatrem Śląskim. Mija 15-sta rocznica przyłączenia naszego kraju do Unii Europejskiej. 15 lat temu, o północy 1 maja 2004 r., Polska stała się członkiem UE.

Pikniki, czy wspólne śpiewanie organizowane w naszym regionie mają być okazją, by przypomnieć o 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Katowicach hymn Unii Europejskiej przed Teatrem Śląskim odegrała orkiestra KWK Wieczorek. Nasza reporterka pytała o to, jak bardzo nasza przynależność do Unii wpłynęła na kraj:

Z mieszkańcami, nie tylko Katowic, rozmawiała reporterka Radia eM Barbara Hobzda. Pikniki z okazji 15-lecia włączenia Polski do Unii Europejskiej odbywają się dziś miedzy innymi w Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Sosnowcu, czy Częstochowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama