107,6 FM

Gliwice: na drogach więcej "zielonej fali". To system pomagający skrócić korki

Gliwice rozbudowują system zarządzania ruchem w mieście. Działający w dużej mierze automatycznie, inteligentny system uruchamia "zieloną falę", która pozwala skrócić korki. Umożliwia także przejazd pojazdom na sygnale i autobusom.

Inteligentny system sterownia ruchem w Gliwicach pozwala natychmiast tworzyć "zieloną falę", która ułatwia przejazd pojazdom na sygnale. Miasto rozbudowuje działający już system o taką właśnie funkcjonalność. - Obecnie, dzięki kamerom zainstalowanym na wszystkich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, inspektorzy ruchu drogowego są w stanie zlikwidować korki i zatory w ciągu kilku chwil - mówi Mateusz Adamczyk z Zarządu Dróg Miejskich:

O zaletach "zielonej fali" mówi również Paweł Pluszke z Zarządu Dróg Miejskich:

Według informacji gliwickiego magistratu rozbudowa systemu pozwoliła dotąd m.in. nadać priorytet ok. 160 autobusom komunikacji publicznej, które mogły mieć opóźnienia. Bezwzględny priorytet został też nadany w 90  przypadkach, kiedy na skrzyszowianie wjeżdżał samochód na sygnale. Na przedsięwzięcie warte blisko 30 mln zł miasto uzyskało 85 proc. unijnego dofinansowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama