107,6 FM

Rosyjskie media: To była prawdopodobna przyczyna zgonu większości ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu

Większość pasażerów, którzy zginęli w pożarze samolotu Suchoj Superjet 100 na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, zatruła się toksycznymi produktami spalania - podała w poniedziałek agencja TASS powołując się na źródło w organach ochrony prawa.

"Przeważająca większość pasażerów, którzy nie zdołali się wydostać z samolotu i zginęli, zatruła się produktami spalania. (...) Przyczyny śmierci ustalone zostaną w toku ekspertyzy, ale można oceniać, że większość tych, którzy pozostali w samolocie, zginęła z powodu zatrucia" - powiedziało to źródło.

W trakcie awaryjnego lądowania samolotu w niedzielę po południu wybuchł pożar, który szybko objął tylną część samolotu. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek o śmierci 41 osób, w tym dwojga dzieci. Na pokładzie samolotu znajdowało się 78 osób.

Załoga samolotu Suchoj Superjet 100 (SSJ 100), należącego do linii Aerofłot, który miał lecieć z Moskwy do Murmańska, poprosiła o zgodę na lądowanie na Szeremietiewie ze względu na problemy techniczne niecałe pół godziny po starcie. Z powodu trudnych warunków pogodowych samolot zdołał wylądować dopiero przy drugiej próbie.

Niektórzy eksperci wypowiadający się dla mediów przypuszczają, że w trakcie "twardego" lądowania i kilkukrotnego uderzenia elementów podwozia o ziemię mogły zostać uszkodzone zbiorniki paliwa.

Media podawały także, powołując się na załogę samolotu, że w maszynę w powietrzu uderzył piorun. Informowano także, że samolot stracił łączność radiową z kontrolą lotów.

Źródło w służbach ratowniczych powiedziało agencji TASS, że znaleziono dwa rejestratory lotów z pokładu SSJ-100.

« 1 »
  • Podajnik
    06.05.2019 10:19
    Rosyjska agencja z typową arogancją ujawniła, że prawdopodobną przyczyną zgonu pasażerów w katastrofie samolotu była śmierć. Świat dostał odpowiedź, niech się świat od Rosji odczepi. Ten ogień, ten samolot, ci ludzie i ich prawa są przecież własnością Rosji.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama