107,6 FM

Targi pracy w Londynie skierowane głównie do najmłodszego pokolenia Polaków

Oferta targów pracy w Londynie skierowana jest głównie do najmłodszego pokolenia emigracyjnego Polaków z Wielkiej Brytanii - powiedziała PAP szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane poza naszym krajem - dodała.

"W targach, które odbędą się w najbliższą niedzielę będzie uczestniczyć ok. 30 wystawców, którzy przedstawią swoje oferty pracy" - wskazała minister przedsiębiorczości i technologii. "Spodziewamy się około 1 tysiąca uczestników. To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane poza Polską, pierwsze w Wielkiej Brytanii" - podkreśliła Emilewicz.

Będą to, jak powiedziała, firmy z różnych branż: farmaceutycznej, bankowej, ubezpieczeniowej, budowlanej, sektora wysokiej inżynierii, przemysłu bateryjnego.

"Mamy spółki Skarbu Państwa, ale także mniejsze firmy i inwestorów zagranicznych, którzy są dzisiaj w Polsce i szukają pracowników. Ale będzie z nami także Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. A zatem będziemy oferować może nieco mniej płatne miejsca pracy, ale na pewno bardzo prestiżowe" - podkreśliła.

Wśród nich są: Orlen, Budimex, Polpharma, Adamed, Asseco, Credit Suisse, Goldman Sachs, Johnson&Johnson czy LG Chem. W imprezie mają też wziąć udział instytucje związane z krajowym rynkiem pracy.

Minister zaznaczyła, że wydarzenie adresowane jest do największej polskiej diaspory żyjącej poza Polską na terenie Unii Europejskiej. "Ponad dwa miliony naszych rodaków stanowi drugą pod względem liczebności mniejszość na terenie Wielkiej Brytanii" - przypomniała.

Według Emilewicz to dobry moment na zorganizowanie tego typu targów, bo na polskim rynku mamy rekordowo niskie bezrobocie, a pracodawcy szukają pracowników. "Oferta skierowana jest pewnie w większości do najmłodszego pokolenia emigracyjnego. Tego, które albo pojechało do Wielkiej Brytanii na studia, albo są to dzieci tych, którzy wyjechali tam w latach 90. i nie bardzo orientują się, jaka jest dzisiaj kondycja polskiej gospodarki, jakie oferty pracy są dla nich dostępne" - tłumaczyła.

Targi w Londynie przygotowało MPiT wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odbędą się one w londyńskim Queen Elizabeth II Centre, będzie im towarzyszyć część konferencyjna - w panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele firm oraz instytucji państwowych.

« 1 »
 • Kaja g
  10.05.2019 08:12
  Spółki skarbu państwa czekają na pracowników z Londynu. Ha ha dobre
  doceń 1
 • marcin CH
  10.05.2019 08:16
  brawo.. z targami tak trzymac... choc polaczyl bym je z promocja kraju. Co tu duzo udawac - pieniadze w zarobkach w wiekszosci zawodow nie do porownania miedzy PL i GB, choc to sie moze z czasem zmieniac, ale pozytywne obrazy i rozmowy w glowie zostaja. Sam jestem od 8 lat z rodzina (zona + 3 dzieci: 0.8, 6, 7 lat) za granica i bedac ca. 1x/rok w PL nie jestem sobie w stanie wyobrazic ze moje dzieci w wieku 18 lat wrocilyby bez rodzicow do PL. Dla nich do sentyment, dziadkowie, wakacje - ale poza tym niepewnosc i ryzyko.
  doceń 0
 • tomaszl
  10.05.2019 10:56
  Nurtuje mnie pytanie, dlaczego osoby które opuściły Polskę za pracą mają dziś wracać i pracować w Polsce?
  doceń 0
 • ula
  10.05.2019 21:14
  Dlatego, że Polska jest krajem o najlepszych perspektywach i nawet kodziarze tej prawdy nie zakrzyczą?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama