107,6 FM

Chodzi o przyjemność czy o dobro?

Nie zabraknie księży tam, gdzie będą wierzący w Chrystusa. Jeśli w Polsce nie zabraknie ludzi potrzebujących Boga, to Pan Bóg ześle powołania. Przecież to od Niego one zależą - mówi biblista ks. Wojciech Węgrzyniak w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

W szczerej rozmowie ze znanym rekolekcjonistą Marcin Jakimowicz pyta o kryzys kapłaństwa i o to, co tak naprawdę znaczy, że "pasterz powinien pachnieć owcami", do czego nawołuje papież Franciszek.

- To chyba niezbyt przyjemne doświadczenie? - stwierdza dziennikarz. - Pewnie, że nieprzyjemne - odpowiada ks. Węgrzyniak, rodem z Podhala. - Tylko czy chodzi o przyjemność, czy o dobro? Jak ktoś jest dobrym pasterzem, to choćby nie chciał, będzie pachniał owcami. Bo nie da się być blisko owiec i nie przesiąknąć ich zapachem. Chyba że ktoś chce być kierownikiem tych, co zajmują się owcami, sam trzymając się od owiec z daleka. Ale wtedy z niego taki pasterz jak ojciec, co nie przytuli nigdy swego dziecka.

Cała rozmowa "Owce nie pachną" w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gut
  12.05.2019 16:22
  /Gdy ktoś przeżywa swoje życie w miłości, która nie oczekuje nagrody, w odpowiedzialności, która nie podlega niczyjej krytyce lub pochwale – to znak wiary, ufnej w ostateczne zwycięstwo./ /Karl Rahner/
  doceń 2
 • Katolik k
  12.05.2019 17:37
  po filmie Siekielskiego i wypowiedzi dzisiejszej abp. Glodzia ale i wspominajac obrone slow dotyczacych papieza Franciszka zaatakowanego o uchodzcow przez bylego rektora tego ksiedza...mysle,ze pora dac sobie dystans do ksiezy i takiego Kosciola jaki tworza...Musze to przemyslec...Ide na dluzszy urlop od Kosciola.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama