107,6 FM

Papież zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorje

Papież Franciszek zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie - poinformował w niedzielę wizytator Stolicy Apostolskiej dla tamtejszej parafii arcybiskup Henryk Hoser oraz nuncjatura apostolska w Sarajewie.

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti tłumacząc tę decyzję wyjaśnił zarazem, że nie należy jej interpretować jako uznania domniemanych objawień, do jakich miało tam dojść. To wymaga - dodał - "dalszych badań ze strony Kościoła".

"Należy uniknąć tego, aby takie pielgrzymki wywoływały zagubienie czy dwuznaczność, jeśli chodzi o aspekt doktrynalny" - zastrzegł Gisotti. Podkreślił, że dotyczy to także wszystkich duszpasterzy, którzy chcą udać się do Medjugorje i odprawiać w tym miejscu uroczystości.

"Biorąc pod uwagę znaczny napływ osób do Medjugorje i liczne owoce łaski, które się narodziły, takie zalecenie świadczy o szczególnej uwadze duszpasterskiej Ojca Świętego, którą chce otoczyć to miejsce, by sprzyjać i krzewić owoce dobra" - oświadczył watykański rzecznik.

To kolejna ważna decyzja papieża w sprawie Medjugorje; najpierw mianował on arcybiskupa Hosera specjalnym wysłannikiem, a potem wizytatorem dla tamtejszej parafii. Jego misja ma charakter ściśle duszpasterski i nie dotyczy kwestii uznania tzw. objawień maryjnych.

Watykan nie uznał dotąd objawień w miasteczku, któremu sławę przyniosły świadectwa młodych ludzi, twierdzących, że 24 czerwca 1981 roku widzieli tam Matkę Bożą. Według tych sześciu osób w ciągu 36 lat objawienia te powtórzyły się w miejscach ich zamieszkania.

W 2010 roku ówczesny papież Benedykt XVI powołał komisję do zbadania sprawy objawień. Na jej czele stał kardynał Camillo Ruini. Komisja ta przygotowała raport, który ma być podstawą decyzji papieża w sprawie Medjugorje. Jest ona oczekiwana od kilku lat.

« 1 »
 • św Eufenia
  12.05.2019 23:36
  Każda droga, która poprowadzi Cię prosto do Boga jest dobra. Tylko czy Ciebie Bóg interesuje?
 • bojka
  13.05.2019 04:30
  mianownik: kto?, co? Medjugorie; dopełniacz
  doceń 1
 • bojka
  13.05.2019 04:41
  mianownik: kto? co? -Medjugorie; dopełniacz: kogo? czego? - Medjugoria; celownik: komu? czemu? - Medjugoriu; biernik: kogo? co? - Medjugoria; narzędnik: z kim? czym? Medjugoriem; miejscownik: o kim? o czym? o Medjugoriu; wołacz: o Medjugorie! Nikt nie mówi jadę do Paryż, wracam z Londyn, byłem w Madryt. Medjugorie to po polsku Międzygórze i odmienia się po prostu przez przypadki.
 • Rafaello
  13.05.2019 11:20
  Jedyne co w Kościele Katolickim robi na mnie wrażenie, to właśnie te orędzia. Reszta to jakaś beznadzieja.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama