107,6 FM

Konrad Szymański: Polska w ważnych dla siebie sprawach w UE nie jest sama

- Polska w ważnych dla siebie sprawach w UE nie jest sama - mówił w Radiu eM Konrad Szymański, sekretarz stanu d/s europejskich w MSZ.

Konrad Szymański: Polska w UE nie jest sama (14.5.2019)
Radio eM

– Trzeba skoncentrować się na tym, co działa, co łączy i co przynosi sukces – mówił wiceminister d/s europejskich, odnosząc się do trwającej wewnątrz Unii Europejskiej dyskusji o jej przyszłości. Jak powiedział, na pewno fundamentem jest wspólny rynek, który dziś jest często podmywany przez lęk i protekcjonizm.

Co do reformy UE, minister Szymański powiedział, że dzisiaj musimy radzić sobie z takimi instytucjami, jakie mamy, czasem apelując o większą „kulturę konsensusu”.

Gość „Rozmowy poranka”, która odbyła się na trwającym w Katowicach Europejskim Kongresie Gospodarczym, odpierając zarzut opozycji, że Polska jest w UE izolowana, zwrócił uwagę na wspólne z innymi państwami inicjatywy. – W sprawie wspólnego rynku występujemy w gronie 17 państw, premier Morawiecki jest sygnatariuszem listu 17 premierów, to jest dla nas absolutnie kluczowe. Także w sprawie budżetu występujemy w gronie 15 państw, w koalicji, którą sami zbudowaliśmy – mówił Konrad Szymański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy