107,6 FM

Ambasador Izraela wezwana na środę do MSZ ws. ataku na Magierowskiego

Ambasador Izraela Anna Azari została wezwana na środę do MSZ w związku z atakiem na ambasadora RP w Tel Awiwie Marka Magierowskiego - poinformowała w środę rzeczniczka prasowa resortu dyplomacji Ewa Suwara. Ambasador podczas incydentu nie doznał uszczerbku na zdrowiu - zapewniła.

Ambasador Magierowski - jak podała izraelska prasa - został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie.

Suwara potwierdziła w rozmowie z TVN24, że we wtorek miał miejsce taki incydent. "Z panem ambasadorem jest wszystko w porządku. Nic mu się nie stało. Nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu" - zapewniła.

Zaapelowała jednocześnie do władz izraelskich o zapewnienie skutecznej i należytej ochrony polskich dyplomatów.

"Zaraz po tym, jak incydent miał miejsce sprawa została zgłoszona na policję. Tutaj doceniamy sprawne działanie policji izraelskiej, ponieważ w przeciągu godziny sprawca tychże czynów wobec ambasadora Magierowskiego został złapany. W tej chwili trwa dochodzenie" - powiedziała rzeczniczka resortu dyplomacji. Jak zaznaczyła, działania w tej sprawie podjęła też polska ambasada.

Suwara poinformowała ponadto, że MSZ wezwało na środę ambasador Izraela Annę Azari w związku z incydentem.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama