107,6 FM

Janusz Michałek: Wkrótce nowe duże inwestycje na Śląsku

Nowe duże inwestycje na Śląsku zapowiedział dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, występując w Radiu eM. Za kilka tygodni mamy poznać poważne firmy, które chcą tu inwestować.

Prezes KSSE mówił w studiu Radia eM na Europejskim Kongresie Gospodarczym, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje utworzenie m.in. wraz ze śląskimi uczelniami funduszu, który miałby wspierać komercjalizację pomysłów młodych ludzi. Podkreślił, że na kongresie spotyka wielu biznesmenów, którzy zaczynali od małych inicjatyw, od start-upów właśnie na Śląsku.

Dr Janusz Michałek przypomniał, że KSSE, obejmująca nie tylko woj. śląskie, to kilkuset przedsiębiorców i ponad 35 mld zł przez nich tutaj zainwestowanych.

Gość Radia eM przyznał, że był bardzo zaskoczony tytułem Top Menedżer 2018 roku, który przypadł właśnie jemu w plebiscycie "Dziennika Zachodniego". - To ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale całego świetnego zespołu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił Janusz Michałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy