107,6 FM

Katowice: zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy

Zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Wydarzenie według organizatorów zgromadził 12 tysięcy uczestników.

Dodatkowe 3 tysiące wzięło udział w imprezie towarzyszącej - European Start Up Days. Najważniejsze wydarzenia tegorocznego kongresu wymienił dla Radia eM Wojciech Kuśpik, prezes Prezes spółki PTWP i pomysłodawca kongresu.

O wrażenia z kończącej się imprezy reporter Radia eM pytał też uczestników:

Europejski Kongres Gospodarczy to przede wszystkim tysiące spotkań, rozmów i setki paneli tematycznych. To jednak również wystawcy: biznesowi, samorządowi a także fundacje poszukujące sponsorów. Pomysły, by przyciągnąć i zainteresować uczestników - przeróżne. W tym roku można było na przykład... napić się piwa. O tym nietypowym pomyśle mówił Ireneusz Kuczmik, piwowar z Browaru Pałacowego w Siemianowicach Śląskich.

Katowice: zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy   Strzelnica przy barwnym stoisku Siemianowic Śląskich Marcin Iciek / Radio eM

Na barwnym stoisku Siemianowic Śląskich pojawiła się również... strzelnica.

Klub GKS Katowice przygotował z kolei... trójkolorowe lody, o których powiedział Bartosz Malaka.

Katowice: zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy   Stoisko GKS Katowice na EKG Marcin Iciek / Radio eM

Podczas EKG można było również przekazać "przechodzone" wówczas kroki na cele dobroczynne. Opowiedziała o tym Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"

Katowice: zakończył się XI Europejski Kongres Gospodarczy   Stoisko stowarzyszenia "Dom Aniołów Stróżów" na EKG Marcin Iciek / Radio eM

Aneta Klimek-Jędryka z Fundacji Iskierka zachęcała z kolei do porzucenia na chwilę korporacyjnego slangu i wcielenia się w lektora - by poczytać wiersze.

Europejski Kongres Gospodarczy odbywał się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama