Fortuna I liga: GKS Katowice przegrywa z Bytovią Bytów i spada do II ligi!

GKS Katowice spada do II ligi piłkarskiej! Po golu w 97. minucie, GieKSa przegrała u siebie z Bytovią Bytów 1-2 w ostatnim meczu sezonu Fortuna I ligi.

Na Bukowej działy się rzeczy niewiarygodne. GKS Katowice musiał zremisować, by utrzymać się w I lidze. Bytovia także grała o być, albo nie być, ale zadowalało ją tylko zwycięstwo. Ostatecznie wygrała drużyna z Bytowa i rzutem na taśmę wyprzedziła katowiczan w tabeli, ale także spadła z ligi. Ponad strefę spadkową w ostatnim momencie wydostały się Wigry Suwałki, które sensacyjnie ograły na wyjeździe Raków Częstochowa 2-1.

W Katowicach do przerwy było 1-1. W 29. minucie gola strzelił Bytovia - do siatki trafił Filip Burkhardt. 3 minuty później wyrównał Callum Rzonca. W drugiej połowie długo był remis. Dopiero w 97. minucie Bytovia zdobyła zwycięską bramkę. Upokorzenie jest tym większe, że decydującego gola zdobył bramkarz przyjezdnych - Andrzej Witan.

Podopieczni trenera Dariusza Dudka ostatecznie sezon zakończyli na przedostatnim, 17. miejscu i razem z Bytovią oraz Garbarnią spadają do II ligi.