107,6 FM

Pamiętacie pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski z 1979 roku?

To było dokładnie czterdzieści lat temu - od 2 do 10 czerwca. Zapraszamy - podzielcie się z nami i innymi Czytelnikami zdjęciami i wspomnieniami z tamtego wydarzenia!

Pierwszej pielgrzymce papieża z Wadowic towarzyszyło hasło "Gaude Mater Polonia" - "Ciesz się Matko Polsko".

Jan Paweł II odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ.

Pierwszego dnia pielgrzymki padły na placu Piłsudskiego w Warszawie m.in. słynne słowa: "Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

Jeśli pamiętacie ten czas, uczestniczyliście w spotkaniach z papieżem, macie zdjęcia, pamiątki, spisaliście wspomnienia, a może są na tyle żywe, że dziś chętnie byście je spisali? Zapraszamy - opowiedzcie nam o tym czasie.

Czekamy na Wasze zdjęcia, świadectwa, obserwacje sprzed 40 lat. Piszcie emaile na adres: bielsko@gosc.pl lub gosc@gosc.pl.

Najciekawsze wspomnienia opublikujemy na naszych stronach lokalnych i w papieskim serwisie specjalnym na gosc.pl.

 

Homilia wygłoszona przez Ojca Świętego Jana Pawła II 7 czerwca 1979 r. w Oświęcimiu.
Józef Władysław Tabor

Przesłanie materiałów jest równoznaczne z:
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca.
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich - w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w  celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres  niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy  prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich  sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama