107,6 FM

Katowice: 40 mln zł na halę lekkoatletyczną wyłoży Ministerstwo Sportu i Turystyki

Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki zadeklarował w Katowicach, że resort dofinansuje budowę hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego. Kwota jest dwa razy większa niż wcześniej zapowiadano. Budowa hali może ruszyć w przyszłym roku.

Decyzję o dofinansowaniu budowy hali lekkoatletycznej ogłosił minister Witold Bańka, który przybył na Akademię Wychowania Fizycznego. Rok temu była mowa o 20 milionach, teraz jest to dwa razy więcej:

Rektor uczelni - profesor Adam Zając jest zadowolony z tego dofinansowania. Hala ma kosztować łącznie ponad 80 milionów złotych:

Obecnie ministerstwo nauki współfinansuje hale lekkoatletyczną w Rzeszowie.

Resort Sportu przyznał też 4,5 miliona złotych dofinansowania dla Stadionu Śląskiego na budowę strzelnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama