107,6 FM

Co w numerze? #25

W najnowszym "Gościu Gliwickim" piszemy m.in. o trwającym właśnie Metropolitalnym Święcie Rodziny i odkryciach dokonanych podczas remontu w bytomskim kościele św. Jacka.

Nowe wydanie otwieramy relacją z inauguracji MŚR w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie wystąpił zespół Sound’n’Grace. A następnego dnia w gliwickiej katedrze odbyła się modlitwa za rodziny.

Piszemy też o zabrzańskim Hospicjum im. Matki Teresy, które obchodziło 25-lecie działalności. Łucja Bartoszewska, prezes prowadzącego je stowarzyszenia, przypomniała słowa założycielki pierwszego hospicjum Cicely Saunders, wskazujące, że towarzyszą pacjentom „nie tylko po to, by mogli spokojnie umrzeć, ale by mogli żyć aż do śmierci”.

O odkryciach w kościele św. Jacka w Bytomiu podczas prowadzonego tam remontu pisze Anna Szadkowska, która jest diecezjalnym konserwatorem zabytków. „Skala tych zmian każe chylić czoło przed twórcami świątyni i ich zmysłem sacrum. Na ścianach królowała ciemna czerwień i złoto. A spod warstw przemalowań wyłaniają się największe niespodzianki - oryginalne freski z czasu fundacji.” - pisze autorka.

Zamieszczamy też relację z konwentu Duszpasterstwa Rodzin, który odbył się w Gliwicach. Jego gościem był dr Piotr Wołochowicz, dyrektor Fundacji Misja Służy Rodzinie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama