107,6 FM

Wodzisław Śl. i Rydułtowy: strata finansowa szpitala

2 miliony 700 tysięcy złotych - tyle wynosi strata finansowa szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. W Rydułtowach na izbie przyjęć przyjmowani są tylko pacjenci planowi. Placówce grozi ograniczenie liczby udzielanych świadczeń.

Placówka nie spłaca zobowiązań finansowych w terminie. Istnieje zagrożenie, że dyrekcja będzie musiała ograniczyć liczbę świadczeń udzielanych pacjentom. Ale dyrektor Dorota Kowalska zastrzega, że jest to ostateczność:

- Nie mamy gdzie szukać już oszczędności - dodała dyrektor placówki. Z powodu braku funduszy odłożony musiał zostać remont oddziału chorób wewnętrznych.

W szpitalu w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach trudna jest też sytuacja kadrowa. Brakuje 23 pielęgniarek. Mało jest również lekarzy. - To jest rynek pracownika, bardzo trudno przekonać dziś do pracy w powiatowym szpitalu - mówi dyrektor PPZOZ Dorota Kowalska:

W tym roku szpital na razie notuje stratę na poziomie 2 milionów 700 tysięcy złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama