107,6 FM

Módlmy się za chorego kleryka. "Bardzo chce zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św".

Księża orioniści proszą o modlitwę za chorego kleryka Michała Łosa FDP, któremu bp Marek Solarczyk udzielił w przyspieszonym trybie święceń diakonatu i kapłańskich.

Kleryk Michał Łos FDP, który przebywa w ciężkim stanie na oddziale onkologicznym w szpitalu w Warszawie, złożył 23 maja śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności.

Pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej z diecezji tarnowskiej. Jest klerykiem ostatniego roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie, gdzie uczą się również przyszli orioniści.

Choroba rozpoczęła się w tym roku przed Wielkanocą i bardzo szybko postępowała. Trudne leczenie osłabiło chorego. Dlatego zdecydowano o przyspieszeniu ślubów zakonnych i święceń.

- Michał bardzo chciał zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św. - mówił prowincjał ks. Krzysztof Miś.

Na uroczystości ślubów zakonnych w szpitalu obecni byli wicegenerał orionistów ks. Oreste Ferrari, radca generalny ks. Fernando Fornerod, prowincjał ks. Krzysztof Miś, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Orionistów ks. Tomasz Wiśniewski, sekretarz prowincjalny ks. Michał Szczypek, ks. Antoni Wita FDP i ks. Kazimierz Baranowski FDP oraz rodzina kleryka.

Ceremonia odbyła się na oddziale onkologicznym. Kleryk Michał złożył na ręce wicegenerała zgromadzenia ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi.

Natomiast 24 maja w szpitalu przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego bp. Marka Solarczyka. Święcenia odbyły się w nadzwyczajnym trybie. Zezwolił na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów.

Jak napisał bp Marek Solarczyk na portalu społecznościowym, ks. Michał Łos FDP tuż po przyjęciu święceń kapłańskich udzielił wszystkim zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa. 

W prezencie z okazji święceń biskup Marek ofiarował neoprezbiterowi swój ornat – ten sam, który miał na sobie podczas Mszy Posłania na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Księża orioniści proszą o otoczenie ks. Michała Łosa FDP gorącą modlitwą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Ja
  26.05.2019 10:15
  Ksieze Michale .pogody ducha .oddaje ciebie w rece Boga .
  doceń 6
 • Ola
  26.05.2019 16:49
  Księże Michale dziękuję za Twoje świadectwo! Jeśli to zgodne z wolą Bożą błagam w modlitwie o zdrowie dla Ciebie
  doceń 6
 • Małgosia
  27.05.2019 23:02
  Niech Cię Pan Bóg błogosławi i niech Cię strzeże, Niech rozpromieni nad Tobą twarz Swoją, niech Cię obdarzy pokojem. Modlę się za Ciebie księże Michale. Prosze Cię o modlitwę za mnie i o Twoje kapłańskie błogoslawieństwo. Piękne świadectwo wiary i miłości Boga.
  doceń 6
 • Aga
  01.06.2019 12:27
  Księże Michale-proszę z rodziną -Mateczkę-Uzdrowienie Chorych,aby się wstawiała za Tobą u Swojego Syna ,którego bezgranicznie pokochałeś,zaufałeś Mu i chcesz mu służyć.Ale Pan poprzez Twoją chorobę i cierpienie pokazuje nam wierzącym, niekiedy wątpiącym i tym walczącym z Kościołem jak godnie i w pokorze poprzez cierpienie można dawać świadectwo wiary w Boga Jedynego.Dziękujemy Panu,że na naszej drodze postawił Cię -Drogi Księże Michale-Święty - za życia.Dziękujemy za Twoje błogosławieństwo i prosimy wstawaj się za naszym synem Mateuszem,który jest Twoim rówieśnikiem ,aby nawrócił się i stał się prawdziwym chrześcijaninem.Niech Mateczka ma Cię w swojej opiece i wyprasza u Syna potrzebne Tobie łaski.Z Panem Bogiem.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama