107,6 FM

Bp Jan Kopiec: Odpowiadamy na wezwanie naszego Zbawiciela

Odezwa biskupa gliwickiego przed święceniami kapłańskimi.

Przed uroczystością święceń kapłańskich bp Jan Kopiec skierował do diecezjan odezwę. Pisze w niej m. in.: „Wierzymy, że światu w każdej epoce dziejowej potrzebny jest głos przywołujący najważniejsze zasady życia pozytywnie spełnionego, wołającego o szacunek i zachowanie godności. To fundamenty przyniesione przez Chrystusa. To nasz Pan i Stwórca wskazuje niezawodnie, że czeka na nas, byśmy włączyli się w dzieło uświęcenia świata. (…) My zaś, chociaż słabi i świadomi niedociągnięć, wielkodusznie odpowiadamy na wezwanie naszego Zbawiciela”.

W tym roku święcenia przyjmie sześciu diakonów:

  • Michał Chmiel z parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze
  • Michał Cieśliński z parafii katedralnej w Gliwicach
  • Wojciech Kiełkowski z parafii św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach
  • Marek Ludwig z parafii Ducha Świętego w Gliwicach-Ostropie
  • Michał Picz z parafii św. Anny w Bytomiu
  • Mariusz Setlak z parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach.

Uroczystość święceń prezbiteratu odbędzie się 8 czerwca o 9.30 w gliwickiej katedrze. Biskup gliwicki zaprasza do udziału w niej i prosi o modlitwę za diakonów, którzy przyjmą sakrament kapłaństwa.  

Pełna treść odezwy TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama