107,6 FM

Co w numerze? #26

Co działo się na piekarskim wzgórzu 30 lat temu, a co w ubiegłą niedzielę? M.in. o tym piszemy w najnowszym wydaniu przy okazji rocznicy pierwszych wolnych wyborów oraz pielgrzymki mężczyzn.

Lech Wałęsa przemawiał do pielgrzymujących mężczyzn na piekarskim wzgórzu, a na ulicach młodzi ludzie przyklejali klejem do tapet plakaty Solidarności - tak wyglądała rzeczywistość przed pierwszymi wolnymi wyborami 4 czerwca.

Przed zbliżającą się 30. rocznicą tamtych wydarzeń o przedwyborczej sytuacji na Górnym Śląsku pisze w tekście pt. "Więcej bieli, mniej czerwieni" dr Bogusław Tracz, historyk IPN.

Do wspomnianych Piekar Śląskich, choć w znacznie mniej odległej przeszłości, zaglądamy również w związku z pielgrzymką mężczyzn i młodzieńców, która odbyła się w ubiegłą niedzielę. Padły ważne słowa, a tłum chopów był jeszcze większy niż rok temu.

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" publikujemy również relacje m.in. ze święceń kapłańskich u kamilianów w Zabrzu czy pielgrzymki ministrantów do Rud, a także opisujemy wyprawę rowerową, która wyruszyła z Gliwic w szczytnym celu.

Ponadto podajemy przydatne informacje dla młodzieży, która chce wziąć udział w tegorocznym Festiwalu Życia w Kokotku. Można dołączyć do jednej z 15 grup, które zbierają się na wyjazd w różnych miejscach naszej diecezji. Jednocześnie trwają zapisy na bardzo interesujące warsztaty. Warto!

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama