107,6 FM

Zapłacimy więcej za bilety lotnicze?

Francuzi zapowiadają „bitwę” w tej sprawie.

Jak informuje portal europe1.fr, francuski minister środowiska zapowiedział „bitwę” o opodatkowanie nafty lotniczej. Francuzi chcieli by opodatkowania tego paliwa nie tylko na poziomie Unii Europejskiej, ale i całego świata.

Nafta jest znacznie tańszym paliwem od benzyny o oleju napędowego, dlatego jest powszechnie używana masowo w przemyśle lotniczym. Zdaniem jednak niektórych polityków, jej użytkowanie jest odpowiedzialne za „zmiany klimatyczne”.

Nad dodatkowym podatkiem od paliwa lotniczego pracuje już Komisja Europejska. Jednak podobne regulacje na poziomie ogólnoświatowym wymagały by zmiany konwencji lotniczej z 1944.

Francja już wprowadziła jakiś czas temu dodatkowe opodatkowanie biletów lotniczych, zwanych „podatkiem Chiraca”. Teraz francuscy posłowie chcą przeznaczyć zyski z tego podatku, na rozwój „innych środków transportu”.

Wyższe opodatkowanie paliwa lotniczego oznaczałoby z pewnością wyższe ceny biletów. Komisja Europejska od jakiegoś czasu podejmuje działania służące dodatkowemu opodatkowaniu firm lotniczych. Motywowane jest to „walką z globalnym ociepleniem”, za którego, w dużym stopniu, mają być odpowiedzialne przewozy lotnicze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Krzysiek
  05.06.2019 10:47
  >>Zdaniem jednak niektórych polityków, jej użytkowanie jest odpowiedzialne za „zmiany klimatyczne”.
  Nad dodatkowym podatkiem od paliwa lotniczego pracuje już Komisja Europejska. <<
  TERAZ już nie można szafować ociepleniem, to szafuje się zmianami klimatycznymi.
  Jak długo będziemy musieli was jeszcze znosić??????????????
  doceń 1
 • Krzysiek
  05.06.2019 10:48
  >>Teraz francuscy posłowie chcą przeznaczyć zyski z tego podatku, na rozwój „innych środków transportu”.<<
  Typowa metod rozbójnika np Janosika:
  Obrabować kupca włoskiego z tkanin, i oferować je swoim np. Marynie
  doceń 1
 • Krzysiek
  05.06.2019 10:52
  >>Komisja Europejska od jakiegoś czasu podejmuje działania służące dodatkowemu opodatkowaniu firm lotniczych. Motywowane jest to „walką z globalnym ociepleniem”<<
  Co za zgredy, nawet nie wiedzą co się dzieje i co jest teraz trendy.
  Teraz masa lodu, wbrew opinii KE, np. na Grenlandii i biegunie Południowym przyrasta - teraz jest trendy nic nie znaczące "zmiany klimatyczne”
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama