107,6 FM

Polska i USA będą pomagać chrześcijanom na Bliskim Wschodzie

Wraz z Amerykanami będziemy się skupiać na pomocy prześladowanym mniejszościom religijnym w obszarze Bliskiego Wschodu - zapowiedział w czwartkowym wydaniu "Naszego Dziennika" nowy pełnomocnik rządu ds. pomocy humanitarnej min. Michał Woś.

Minister Woś, który zastąpił Beatę Kempę na stanowisku pełnomocnika rządu ds. pomocy humanitarnej poinformował, że "negocjujemy () warunki realizacji umowy na projekt pilotażowy z USAID, czyli Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego, która jest światowym gigantem w dziedzinie rozwojowej".

"We współpracy z Amerykanami będziemy się skupiać na prześladowanych mniejszościach religijnych w obszarze Bliskiego Wschodu" - wyjaśnił. W ocenie Wosia "jest to bardzo ważny temat, bo dotyczy przede wszystkim chrześcijan".

"Wszyscy wiemy, w jakiej trudnej są sytuacji. Na przykład w Iraku przed tymi wszystkimi konfliktami było ich blisko 1,5 mln, obecnie pozostało ok. 200 tys. Analogiczna sytuacja jest w Syrii. () potrzeba większego potencjału wsparcia dla tych wspólnot" - wskazał nowy pełnomocnik rządu ds. pomocy humanitarnej.

« 1 »
  • czloax
    06.06.2019 16:15
    Nareszcie.Oby to było skuteczne a nie tylko w sferze deklaracji. Mam nadzieję, że znajdzie się także pomoc militarna w sensie jakieś skutecznej ochrony fizycznej.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama