107,6 FM

Jak my to przeżyjemy?

Przychodzi taki moment, że dzieci wychodzą z domu. Na początku tylko na wakacje. Kto jest szybciej na to gotowy: dzieci czy rodzice?

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka na obóz czy kolonie jest zawsze silnym przeżyciem dla niego, ale także dla rodziców. Im bliżej zaplanowanego wyjazdu, w głowach pojawiają się wątpliwości, stres i mnóstwo pytań: Czy dobrze robimy? Czy dziecko da radę? Jak ono to przeżyje? Jak MY przeżyjemy rozstanie z nim?

Specjalnie dla rodziców stojących przed dylematem: wysłać czy nie wysyłać dzieci na samodzielny wyjazd, Anna Leszczyńska-Rożek stworzyła mini-poradnik. "Nie można jednoznacznie stwierdzić, w jakim wieku dzieci są na tyle dojrzałe, aby mogły wyjechać na obóz, kolonie czy inne formy zorganizowanego wypoczynku - pisze dziennikarka GN. - Jest kilka wskazówek, które można rozważyć i podjąć decyzję, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw".

Jakie to zasady i jakie rady ma dla zatroskanych rodziców nasza dziennikarka? Przeczytajcie koniecznie tekst Ani Leszczyńskiej-Rożek "Daleko od domu" w najnowszym numerze GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • janik
    09.06.2019 11:43
    Dzieci często wysyła się na wakacje, by w spokoju "popracować" nad nowym potomkiem. Kiedy przychodzi pora, może ostatni dzwonek, ale im wcześniej tym lepiej. Ważne by wyjeżdżały w grupie rówieśniczej, z odpowiednią dla tego wieku opieką i programem zajęć. Nie powinno być problemów, w jakimś zakresie muszą się w grupie dotrzeć, ale wiele się przy tym nauczą i przyda się to w życiu. Na pewno wrócą bardziej "dorosłe", a nawet podrośnięte nie do poznania. Aha, i proszę ich nie pilnować przez telefon i interweniować u wychowawców. Taki dzieciak ma przerąbane.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama