107,6 FM

Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości - powiedział w poniedzialek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie (...) doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków" - powiedział prezes PiS, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez "pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne".

"Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, (...) a jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem" - zaznaczył Kaczyński.

"Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie" - podkreślił prezes partii.

« 1 »
 • Mateo
  11.06.2019 09:37
  Ale od 1 stycznia 2019 r. opłatę emisyjną, czyli nowy podatek od paliwa to wprowadzili. A VAT z 23% nie obniżyli, jak obiecali. To teraz chce gwarantować niewprowadzenie podatku, którego nikt nie chce wprowadzić???
 • MS
  11.06.2019 09:40
  Tak samo obiecywali walkę z aborcją, nie mrożenie inicjatyw ustawodawczych obywateli, wstawanie z kolan i nie zwiększanie podatków...
  doceń 4
 • kupciuszek
  11.06.2019 10:01
  To jest straszne, bo oni wprowadzili 8 groszy opłaty emisyjnej do paliwa. Muszę płacić dodatkowe 8 słotych miesięczni, a jeżdżę dużo bo lubię zakupy. Na zakupach cukier zdrożał na ponad o zgrozo złotych dwa. Oraz zięmiaki, które zdrożeją jeszcze bardziej po wyborach bo bęzyna zdrożała. Co oznacza, że ja w dużym mieście zapłace za dwa najważniejsze paliwa więcej. Bęzynę i wódkę ;)
  doceń 2
 • gość
  11.06.2019 23:04
  Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Sorosa dla fundacji Batorego wspierającej rozbicie dzielnicowe Polski.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama