107,6 FM

Wodzisław Śląski stawia na biathlon. Otworzono strzelnicę

Strzelnica powstała przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Tym samym w mieście rusza Centrum Biathlonowe. Podczas otwarcia strzelnicy obecny był medalista olimpijski - Tomasz Sikora.

W Wodzisławiu Śląskim ośrodek szkolenia przyszłych mistrzów biathlonu funkcjonuje już od dłuższego czasu. Uczniowie ćwiczą tą dyscyplinę sportu w trzech szkołach. Strzelnicy tu jednak jeszcze nie było. Radości z jej otwarcia nie ukrywa wodzisławianin i medalista olimpijski - Tomasz Sikora:

Wodzisław Śląski stawia na biathlon. Otworzono strzelnicę   Centrum Biathlonowe w Wodzisławiu Śląskim i jego podopieczni Mateusz Kornas / Radio eM

Do tej pory uczniowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Strzał ćwiczyli biegi, jazdę na nartorolkach i strzelanie laserowe. Teraz mają do dyspozycji profesjonalną strzelnicę, która kosztowała ponad 3 miliony złotych. - Uczniowie będą mierzyć do celu z 50 metrów - tłumaczy Edyta Zając, prezes UKS Strzała:

Ponad milion złotych środków na budowę strzelnicy pochodziło ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Słuchaj więcej: Tomasz Sikora na otwarciu strzelnicy w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski stawia na biathlon. Otworzono strzelnicę   W Wodzisławiu Śląskim otworzono strzelnicę Mateusz Kornas / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama