107,6 FM

Chorzów: nowy OIOM i apteka. Więcej miejsc i nowoczesnych łóżek przejdź do galerii

W Chorzowie otworzono dzisiaj nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W Zespole Szpitali Miejskich pojawił się też nowoczesny sprzęt. Oprócz tego, apteka jest od teraz klimatyzowana.

Sala, w której leżą chorzy jest klimatyzowana i wyposażona w najbardziej nowoczesny sprzęt. Witold Kandziora - kierownik OIOMu w szpitalu w Chorzowie mówi, że łóżka, których jest tu osiem, są dedykowane często nieprzytomnym pacjentom:

Przy nowoczesnych łóżkach można wykonać zdjęcia rentgenowskie. Jest też możliwość wykonania m.in. przyłożkowego badania USG, UKG, czy EEG.

Jerzy Szafranowicz, dyrektor szpitala również podkreśla, że tutaj leczeni są ciężko chorzy pacjenci:

Nowy oddział Intensywnej Terapii i wyremontowana apteka pochłonęły 17 milionów złotych. 8 milionów przeznaczyło miasto Chorzów, pozostałą kwotę pokrył szpital.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama