107,6 FM

Kawa pomoże w odchudzaniu

Jak działa ten mechanizm?

W jaki sposób picie kawy może sprzyjać odchudzaniu? Kluczem do zrozumienia tego mechanizmu jest tzw. brunatna tkanka tłuszczowa. To rodzaj tkanki tłuszczowej, który odpowiada za produkcję ciepła poprzez spalanie cukrów i tłuszczów. Osoby o niższym BMI (współczynniku masy ciała) maja z reguły więcej brunatnej tkanki tłuszczowej niż białej (to ta, w której przechowywane są nadwyżki kalorii). 

Naukowcy z uniwersytetu w Nottingham przeprowadzili badania za pomocą metody obrazowania termicznego, których efektem było zaobserwowanie wpływu picia kawy na zachowanie brunatnej tkanki tłuszczowej. W pierwszym etapie eksperymentowano na komórkach macierzystych, w drugim bezpośrednio na ludziach. Z obserwacji wynika, że picie kawy pobudza tkankę brunatną do wytwarzania większej ilości ciepła. I choć obecnie trwają badania, których celem jest wyjaśnienie jaki składnik kawy ma na to wpływ, to już teraz wiadomo, że regularnie pita mała czarna może poprawić wyniki walki ze zbędnymi kilogramami. O ile nie przeładujemy jej cukrem.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama