107,6 FM

Co w numerze? #30

W najnowszym numerze piszemy o spotkaniach związanych z 20. rocznicą pielgrzymki Jana Pawła II i o wizycie młodych Szwedów z Helsingborga.

Grupa odwiedziła parafię w Świerklańcu. To już kolejne ich spotkanie z rówieśnikami z Polski. Carl opowiada o Kościele w swoim kraju. - W Szwecji działa bardzo radykalny ruch kulturowy przeciwko Kościołowi, w społeczeństwie dominuje skrajnie liberalna ideologia. Dlatego dla nas, młodych, tak ważne jest, żeby zawalczyć o naszą wiarę i móc się w nią zagłębić – tłumaczy. Mimo to twierdzi, że nawrócenia na katolicyzm są coraz częstsze.

Wśród najważniejszych wydarzeń związanych z rocznicą spotkania z Janem Pawłem II była modlitwa w katedrze, marsz dla życia i rodziny w Zabrzu i spotkanie na placu Krakowskim. - Przypomnijmy sobie, jak potrafiliśmy się zjednoczyć w przygotowaniach do pielgrzymki - powiedział bp Andrzej Iwanecki. Przypominając dobre słowa papieża o Ślązakach, pytał, czy dziś też usłyszelibyśmy je od Jana Pawła II.

Piszemy też o Festiwalu T3, który w Pyskowicach organizowała wspólnota „Oblubienica Pana”. Były to trzy dni z koncertami uwielbienia i modlitwą za miasto.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama