107,6 FM

Chorzów: nowy rynek oficjalnie otwarty. Kapsuła czasu zakopana

Dziś rynek w Chorzowie został oficjalnie otwarty. W tej miejskiej przestrzeni pojawiła się fontanna i zostało nasadzonych 3 tysiące krzewów. Zakopano również kapsułę czasu z filmami promocyjnymi miasta.

Chorzowski rynek zmienił swoje oblicze. Dziś został oficjalnie otwarty po gruntownym remoncie. Pojawiła się fontanna, zieleń i pawilony gastronomiczne. Przebudowana została też płyta rynku. - Przestrzeń ma stać się wizytówką miasta - podkreśla Andrzej Kotala - prezydent Chorzowa:

 

Pod płytą rynku została zakopana kapsuła czasu z trzema filmami mieszkańców o Chorzowie. Premiera filmów za 50 lat.
Przebudowa przestrzeni pod estakadą trwała 2 lata.  - W Chorzowie brakowało takiego miejsca - podkreślają mieszkańcy:

 

Koszt inwestycji to 25 mln złotych. Miasto zapowiada, że to nie koniec zmian w centrum miasta. W najbliższym czasie wyremontowane mają zostać elewacje chorzowskiego magistratu i miejskich kamienic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama