107,6 FM

Merkel: Von der Leyen nominowana jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się

Ursula von der Leyen została nominowana na stanowisko szefa Komisji Europejskiej jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym się - poinformowała dziennikarzy po wtorkowym szczycie UE kanclerz Niemiec Angela Merkel.

"Na stanowisko przewodniczącej Komisji Ursula von der Leyen została nominowana jednogłośnie przy jednym głosie wstrzymującym się" - powiedziała Merkel dziennikarzom w Brukseli po zakończeniu unijnego szczytu.

"Wstrzymanie się od głosu, zgodnie z zasadami postępowania wyborczego Niemiec, pochodziło ode mnie" - oświadczyła kanclerz. Dlatego, jak dodała, można przyjąć, że wobec kandydatury Niemki nie było sprzeciwu w Radzie Europejskiej.

Szef RE Donald Tusk poinformował we wtorek wieczorem, że Niemka Ursula von der Leyen została kandydatką na szefową Komisji Europejskiej, a premier Belgii Charles Michel został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Ponadto - jak podał Tusk - Rada Europejska nominuje Francuzkę Christine Lagarde na szefową Europejskiego Banku Centralnego, a Hiszpana Josepa Borrella na szefa dyplomacji UE.

« 1 »
 • Gość
  03.07.2019 07:41
  Tusk nie był kandydatem polski i sukcesem było głosować przeciw niemu, a wybór Niemki, krytykującej jawnie politykę PiSu jest sukcesem Polski. Widać " wyraźną linię" w polskiej polityce unijnej. Kiedy np nasz były minister spraw zagranicznych siedzi rozwalony w fotelu w trakcie hymnu unijnego. Widać wartości UE nie szanuje i tylko kasa go chyba do tej Brukseli ściągnęła. Wstyd.
  doceń 5
 • Tomaszl
  03.07.2019 09:18
  Tak, to jest kolejny po 1:27 "sukces" polskiej dyplomacji. Szczególnie widoczny przy próbach manipulowania na dawnych narodowych strachach przed Niemcami (patrz pytanie czy Gdańsk chce być niemiecki).
  doceń 4
 • polexit
  03.07.2019 13:54
  Niemcy górą! jak zwykle z poparciem polskiego rządu - kiedyś radka Sikorskiego teraz M. Morawieckiego
  doceń 5
 • taka prawda
  04.07.2019 10:11
  Ta pani nie jest ani przychylna Polsce ani konserwatystom ani chrześcijanskim wartosciom. Nie wiem z czego sie tu cieszyć i trąbić o sukcesie?
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama