107,6 FM

Bądźmy mali, mali, mali...

...w Jego rękach. Oto chodzi w modlitwie "Jezu, Ty się tym zajmij!".

Ksiądz Dolindo Ruotolo w swe 58. urodziny, 6 października 1940 r., napisał do jednej ze swych córek duchowych - Eleny Montelli - następujące słowa: „Jeśli zdasz się całkowicie na Boga i w każdej chwili życia będziesz mówić Mu: »Ty się tym zajmij, ja nie mogę nic«, to On nie tylko wszystkim się zajmie, ale i pozwoli ci doświadczyć największego cudu, jakim jest Jego realna Obecność jako osoby żywej”.

W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" (27/2019) ks. Robert Skrzypczak przybliża modlitwę włoskiego kapłana, zataczającą coraz szersze kręgi popularności. Proste słowa, podyktowane księdzu Dolindo przez samego Pana Jezusa, z wielką siłą przemieniają serce i życie tego, kto z zaufaniem je wypowiada. "Ileż bólu, ile lęków, ile ciemności, w które wkroczył i nadal wkracza Chrystus przez ten prosty i piękny akt zawierzenia? - pisze ks. Skrzypczak. - Zwykła fraza służy wielu zagonionym, zestresowanym, często też zaniedbanym religijnie katolikom za aparat tlenowy. Pozwala zaczerpnąć pełnymi płucami i sercem życiodajnej świadomości: Jezus jest i działa!".

"Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie?" - mówił Pan Jezus przez ks. Dolindo. - "Zostawcie Mi troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, że każdy akt prawdziwego, ślepego i całkowitego oddania się Mnie rozwiązuje trudne sytuacje. Tylko dzięki Mnie poczujecie się jak dziecko uśpione w objęciach matki, gdy pozwolicie, abym mógł przenieść was na drugi brzeg. Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych, jak i materialnych, zwraca się do Mnie, patrzy na Mnie, mówiąc: »Ty się tym zajmij!«, zamyka oczy i uspokaja się!".

Czy ta modlitwa jest prosta w realizacji? Na pewno nie. Jednak jej potwierdzona skuteczność wynika z całkowitego zaufania wobec Boga i zawierzenia Mu się na 100 procent. A to jest miłe Bogu. "Kto jest na początku drogi, ten niepokoi się, kto jednak pozna dobroć Boga, wszystko Mu zawierza: »Jezu, mój Boże, Ty się tym zajmij!« - powtarzał ks. Dolindo. - Nie trzeba się zrażać, tylko modlić się i stronić od okazji do grzechu. Uczmy się żyć tym wielkim słowem: Bóg o nas się troszczy. Cieszmy się też z tego, że jesteśmy niczym. Oddawajmy Bogu to nic takie, jakie jest. Mało obmyślajmy, a zostawiajmy wszystko opiece Boga. Bądźmy mali, mali, mali w Jego rękach”.

Więcej o niezwykłej modlitwie w artykule ks. Roberta Skrzypczaka "Jezu, Ty się tym zajmij!" w 27. numerze „Gościa Niedzielnego”.

Możesz zamówić też e-wydanie numeru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomasz
  07.07.2019 21:04
  Był sobie kiedyś taki jeden Jezus, który nauczył swoich uczniów modlitwy "Ojcze nasz", zawierającej słowa "bądź wola Twoja". Już prościej się nie da. Ale to nie wystarczyło... trzeba było ulepszać...
  Aż mi się przypomniały słowa Dziada z Konopielki na ekranie mistrzowsko wykonane przez Franciszka Pieczkę: "Eee, widzę już nigdzie pokoju nie ma. Nawet u was diabeł penietruje. Od porządku, ludkowie moi jest Pam Bóg. On pilnuje, żeby wszystko szło, jak trzeba. I było jak na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków amen. A diabeł chce zmieniać. Ulepszać. Słyszycie?
  Ulepszać.
  Już jemu mało, że krowa cieli się. Gdzie ta! On chce, żeby się źrebiła".
  Tu dopiero trzeba pokory.
 • Gość Marek
  07.07.2019 21:45
  Odmawiajcie codziennie Różaniec - oto, co mówiłą Matka Boża w Fatimie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama