107,6 FM

Zmarł Vincent Lambert

Vincent Lambert zmarł w czwartek o godzinie 8:24 w Szpitalu Uniwersyteckim w Reims - powiedział AFP jego bratanek Francois Lambert. Mężczyzna znajdujący się w stanie minimalnej świadomości został wyrokiem sądu pozbawiony wody i pokarmu.

Vincent w 2008 r. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Odtąd pozostawał w stanie minimalnej świadomości z powodu urazu mózgu. Oddychał samodzielnie, budził się rano i zasypiał w nocy, reagował płaczem. Część rodziny (w tym żona) chciała jego uśmiercenia, druga część (w tym rodzice) walczyli o jego utrzymanie przy życiu. Sądy francuskie oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zdecydowały, że należy skrócić jego życie poprzez odłączenie od aparatury odżywającej i nawadniającej oraz wprowadzenie w stan głębokiej sedacji przy pomocy środków uspokajających.

Oto jego spotkanie z matką tuż przed poprzednią próbą odłączenia od aparatury odżywiającej i nawadniającej.

[Exclusif] “Ne pleure pas…” : les derniers moments de Vincent Lambert avec sa mère
Valeurs Actuelles
« 1 »
 • Peep
  11.07.2019 16:30
  Raczej zabito Vincenta, taki powinoen być tytuł
  doceń 18
 • godzilla
  13.07.2019 14:08
  Dramat. Co w tej sytuacji ma powiedzieć np pani Ewa Błaszczyk? Inni rodzice dzieci z kliniki Budzik? Dzieci z minimalną świadomością, nie zaintubowane, ale całkowicie niesamodzielne? A dzieci ciężko upośledzone, również bez kontaktu z otoczeniem, co z nimi? Otumanić lekami i pozwolić żeby umarły z pragnienia i głodu? Przecież podawanie płynów i pokarmu NIE JEST uporczywą terapią, to normalna forma opieki nad człowiekiem niesamodzielnym!!!!!!
  doceń 5
 • Joanna
  15.07.2019 16:16
  Rzadko który człowiek - o ile w ogóle ktokolwiek ? - gdyba sam miał znaleźć się w takiej sytuacji (totalny paraliż, dozgonny bezruch, brak podstawowej możliwości kontaktu z otoczeniem) nie uznałby, że śmierć jest łaskawsza niż życie.
  doceń 0
 • Gość
  22.07.2019 11:34
  https://www.citizengo.org/pl/lf/172336-pozwolcie-tafidzie-raqeeb-na-opieke-medyczna-ktorej-potrzebuje
  doceń 33

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama