107,6 FM

Śląskie. Pojawiły się listy zakwalifikowanych do szkół. Kto dostał się na wymarzony profil?

Dziś absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dowiedzieli się czy zakwalifikowali się do wymarzonej szkoły. W I LO w Rybniku listy zostały wywieszone o godz. 9. W II LO w tym samym mieście godzinę później.

Ważny dzień dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Dziś dowiedzieli się, czy udało im zakwalifikować się do wymarzonej szkoły średniej.

O 10.00 wywieszone zostały listy z osobami zakwalifikowanymi do II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

Uczniowie, którzy przyszli zobaczyć wyniki, mówią, że była obawa o przyjęcie w związku z kumulacją roczników w tym roku:

Niektórzy uczniowie już dzisiaj dostarczają oryginały dokumentów. To jest ostatnia formalność, którą muszą spełnić, by zostać przyjętym do szkoły.

Ci, którzy aplikowali do mocno obleganych placówek, mogli się jednak rozczarować. Tym bardziej, że w tym roku kumulacja roczników zwiększyła rywalizację o miejsce w szkołach. - W ubiegłych latach w województwie też było tak, że uczniowie z bardzo wysoką średnią nie dostawali się do żadnej ze szkół - mówi Urszula Bauer, śląska kurator oświaty:

25 lipca okaże się, kto ostatecznie został przyjęty do szkoły. Będą również informacje o wolnych miejscach w poszczególnych placówkach, a potem rozpocznie się jeszcze drugi nabór.

W woj. śląskim jest w tym roku 79 186 absolwentów. Przygotowano dla nich 91 491 miejsc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama