107,6 FM

W Babicach trwają rekolekcje oazowe

To jeden z kilku turnusów organizowanych dla dzieci i młodzieży w diecezji gliwickiej. W Babicach trwa właśnie II stopień rekolekcji oazowych.

Rekolekcje potrwają do 1 sierpnia, uczestniczy w nich 28 osób. Tematem wyznaczającym kierunek całorocznej oazowej pracy formacyjnej są słowa: „Wolni i wyzwalający”.

- Bardzo dobrze ten całoroczny temat wpisuje się w temat naszych rekolekcji. Oparty na Księdze Wyjścia II stopień oazy mówi przede wszystkim o wyjściu z niewoli, z której wyprowadza Pan Bóg. I nie chodzi tylko o niewolę Izraelitów, ale o niewolę każdego z nas - wyjaśnia ks. Piotr Dyduch, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

W Babicach trwają rekolekcje oazowe   W czasie modlitwy w kościele w Babicach. Stanisław "Stasty" Tyczka

Ten temat roku formacyjnego został wyznaczony w związku z obchodzoną właśnie 40. rocznicą ogłoszenia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

- My, jako ludzie wierzący, jesteśmy uwolnieni przez Chrystusa od jarzma grzechu i powołani do tego, żeby innym wskazywać źródło tego wyzwolenia, czyli Jezusa Chrystusa - dodaje moderator.

Oprócz młodzieżowych oaz odbywają się również turnusy dla rodzin z Domowego Kościoła. Uczestnicy rekolekcji tym, co przeżyli, będą mogli podzielić się w czasie powakacyjnego dnia wspólnoty, który odbędzie się 8 września w katedrze. Będzie to równocześnie rozpoczęcie kolejnego roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie.

W Babicach trwają rekolekcje oazowe   Po ewangelizacji na rynku w Raciborzu. Stanisław "Stasty" Tyczka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama