107,6 FM

Katowice. Liczenie strat po nawałnicy. Podtopione m.in. Zawodzie i Mariacka

Podtopione wiadukty, nieprzejezdny tunel pod rondem, 27 zalanych aut w parkingu podziemnym na Zawodziu, a także zalana rozdzielnia elektryczna na terenie Szpitala Bonifratrów. Katowice liczą straty po sobotniej nawałnicy.

Otrzymaliśmy ponad 200 alarmów o podtopieniach - poinformował Adam Kryla z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach:

Jak przekazali miejscy urzędnicy, w sobotę w ciągu 30 minut spadło 80 milimetrów deszczu, co jest porównywalne z opadami w całym miesiącu w poprzednich latach.

Dla właścicieli lokali przy ulicy Mariackiej niedziela była czasem sprzątania po sobotnich podtopieniach, o których opowiedzieli reporterowi Radia eM:

Po sobotniej nawałnicy nieprzejezdny był tunel pod rondem, a podtopione zostały inne wiadukty. W dzielnicy Zawodzie wylała Rawa i zalała 27 samochodów na parkingu podziemnym. Podtopione zostały również między innymi szpital bonifratrów i Pałac Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama