107,6 FM

Grzegorz Sikorski: Już teraz brakuje rąk do pracy

- W woj. śląskim już brakuje rąk do pracy - mówił w Radiu eM Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Grzegorz Sikorski: już teraz brakuje rąk do pracy
Radio eM

- Przedsiębiorcy coraz częściej skarżą się na to, że choć jeszcze są osoby dostępne na rynku, to ich kwalifikacje i motywacje są bardzo niskie - mówił nasz poranny gość.

Jak dodał, ten problem będzie się pogłębiał. - Tę lukę uzupełniają cudzoziemcy. Rocznie mamy zarejestrowanych ok. 200 tys. pracowników zza wschodniej granicy, którzy chcą podjąć pracę w naszym województwie. Ale potrzeby są o wiele większe - podkreślił Grzegorz Sikorski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama